تبلیغات
meta name="google-site-verification" content="gmGhiF319Aza4tjs4R3RaEfqn_x_IM1h_w4l820SARc" /> ... (several lines of customized programming code appear here) برق قدرت ... (several lines of customized programming code appear here) <
برق قدرت
پیام مدیریت وبلاگ :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به این وبلاگ خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید .

rss

درباره ما
اطلاعات کلی نویسنده وبلاگ:

مسعود کرانی پسند - 29 ساله -دانشجوی کارشناسی ارشد برق قدرت -تبریز


هدف از راه اندازی وبلاگ:
تبادل اطلاعات و انتقال تجربه و دانش در صنعت برق، گردآوری مطالب علمی، ترویج فرهنگ مطالعه و پژوهش، بهره گیری از نقاط ضعف و قوت تجارب گذشته جهت بهره مندی در اقدامات آتی
ایمیل مدیر وبلاگ
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در باره این وبلاگ چیست

نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

ترانس اسکات
ارسال شده توسط m kp در ساعت 01:15 ق.ظ

ترانس اسکات

 اگر فرض کنیم از یک خط توزیع سه فاز تنها از یک فاز ن ولتاژ بگیریم درنتیچه در کل سیستم یک عدم تعادلی بزرگ خواهیم داشت .

اگر جریان فازی اضافی خطی که دارای اضافه بار است را In بنامیم و بخواهیم عدم تعادل را محاسبه کنیم داریم:

100*3In/Ia+Ib+Ic=%عدم تعادل

 پس باید برای جلوگیری از عوارض ناشی از عدم تعادل باید برای راه اندازی بار های تک فاز و دو فاز چاره ای اندیشید ، ترانس اسکات که توسط آقای اسکات طراحی شده است راهی مناسب برای توزیع اینگونه بار ها ب روی سه فاز است . شکل زیر دقیقا حالت سیم بندی ها را نشان می دهد .طرف فشار قوی دارای دو سیم پیچ است که دوتای آن به هم متصل اند سر های Y به سه فاز وصل می شوند و سر های R سرهای خروجی اند که R1 & R4 به زمین وصل می شوند  .

ترانس اسکات

 اگر فرض کنیم از یک خط توزیع سه فاز تنها از یک فاز ن ولتاژ بگیریم درنتیچه در کل سیستم یک عدم تعادلی بزرگ خواهیم داشت .

اگر جریان فازی اضافی خطی که دارای اضافه بار است را In بنامیم و بخواهیم عدم تعادل را محاسبه کنیم داریم:

100*3In/Ia+Ib+Ic=%عدم تعادل

 پس باید برای جلوگیری از عوارض ناشی از عدم تعادل باید برای راه اندازی بار های تک فاز و دو فاز چاره ای اندیشید ، ترانس اسکات که توسط آقای اسکات طراحی شده است راهی مناسب برای توزیع اینگونه بار ها ب روی سه فاز است . شکل زیر دقیقا حالت سیم بندی ها را نشان می دهد .طرف فشار قوی دارای دو سیم پیچ است که دوتای آن به هم متصل اند سر های Y به سه فاز وصل می شوند و سر های R سرهای خروجی اند که R1 & R4 به زمین وصل می شوند  . طرف دو فاز آن با هم 90 درجه اختلاف فاز دارند . فاز R3 & R4 را فاز تنه یا کمکی کویند که با طرف فشار قوی نسبت    2/3√(N1/N2) و در سمت R1&R2 ما ترانس اصلی را داریم گه دارای نسبت تبدیل N1/N2است . البته ترانس فوق را هم می توان یه صورت بست . ینی دو فاز بدهیم و سه فاز متعادل بگیریم .

از ترانس اسکات می توان به صورت سه فاز به تک فاز هم استفاده کرد . کافی است سر بندی فشار ضعیف را تغییر داد و R4را به R2 وR3 را به بار و از بار به R1 ببندیم . البته محاسبات و اثبات ها قدری پیچیده اند که در زیر به آن ها اشاره شده است .