تبلیغات
برق قدرت
برق قدرت
پیام مدیریت وبلاگ :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به این وبلاگ خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید .

rss

درباره ما
اطلاعات کلی نویسنده وبلاگ:

مسعود کرانی پسند - 29 ساله -دانشجوی کارشناسی ارشد برق قدرت -تبریز


هدف از راه اندازی وبلاگ:
تبادل اطلاعات و انتقال تجربه و دانش در صنعت برق، گردآوری مطالب علمی، ترویج فرهنگ مطالعه و پژوهش، بهره گیری از نقاط ضعف و قوت تجارب گذشته جهت بهره مندی در اقدامات آتی
ایمیل مدیر وبلاگ
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نظر شما در باره این وبلاگ چیست

نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

کابل های قدرت "سبز"
ارسال شده توسط مسعود کرانی پسند در ساعت 04:23 ق.ظ
 این پروژه که مورد پشتیبانی EPSRC (انجمن پژوهشی علوم فیزیکی و مهندسی) و TSB (کمیته ی راه برد فن آوری) قرار گرفت، توسط گروهی متشکل از دانشکده ی علوم کامپیوتر و الکترونیک دانشگاه ساوتمپتون، GnoSys UK از دانشگاه سوری، شبکه ی ملی و شرکت شیمیایی Dow به عهده گرفته شد.
این امر حرکتی است در جهت جای گزینی شبکه ی قدرت در انگلستان و سراسر اروپا که برق منازل و صنایع را تامین می کنند. همچنین پاسخی است به پرسش هایی از قبیل این که آیا چنین کابل هایی می توانند سازگار با محیط زیست تلقی شوند و اثرات کربنی کمی داشته باشند.
پروفسور آلون وافن از دانشکده ی علوم کامپیوتر و الکترونیک گفت: "علاوه بر این، با تاکید بر حصول اطمینان از ایمنی تامین برق و بهبود میزان توانی که می تواند در سراسر کشور با استفاده از کابلی که باید به مدت 40 سال یا بیشتر به طور قابل اعتماد عمل کند، انتقال یابد، چالش بر سر برآورد نیازهاست و داشتن کابل سازگار با محیط زیست که می تواند پس از پایان عمر خود بازیافت شود."
موضوعاتی مثل این در این پروژه مد نظر قرار گرفته اند که این پروژه در حال توسعه ی مواد جدید کابل قدرت و ابزارهایی است برای ارزیابی شاخص های پیچیده و اغلب رقابتی که نیازمند ورود به برآورد بازیافت مادام العمر هستند.
هدف کلی، تعیین کارایی طراحی جدید کابل با عایق پلاستیکی و تاثیر آن روی محیط در طول مدت عمر آن، اعم از مواد خام در طول ساخت، سال های کارکرد و در نهایت بازیافت پس از پایان عمر آنها است. نتایج این پروژه به صنایع همگانی این امکان را می دهد که بهترین راه کار را در قبال محیط و سیستم قدرت برگزینند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا  به نقل از ساینس دیلی
 
برچسب ها : کابل های قدرت "سبز",